حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 149 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 2×
حجاب آينه بي غبار خوبي هاست
22 آوریل 2024 - 2:18
شناسه : 5811
0
حجاب؛ زانانیوز، موضوع عفاف و حجاب يکي از آن دسته موضوعاتي است که همواره در معرض توجه قرار داشته و جزو اثرگذارترين مسائل فرهنگي جامعه ما به شما مي رود، تا جايي که خيلي ها حجاب را آيينه بي غبار خوبي ها مي دانند.
ارسال توسط : نویسنده : فریده محمدی منبع : زانانیوز
پ
پ

به گزارش زانانیوز به نقل از خبرگزاري پليس، موضوع حجاب و پوشيدگي در انسان ها خصوصا براي بانوان از ديرباز وجود داشته است و قدمت آن شايد به هزاران سال قبل بازمي گردد، با نگاهي به بسياري آثار تاريخي و عکس نگاشته ها در مي يابيم تصاويري که از زنان در آثار باستاني نقش بسته همگي داراي پوشش بوده اند.

همين موضوع نشان مي دهد توجه به بحث عفاف و حجاب از زمان هاي قديم نيز امري مرسوم و حتي واحب بوده است و نجيب زادگان و زنان اصيل حجاب را به عنوان نمادي از برتري و فضيلت با خود همراه داشته اند.

در دنياي امروزي بسياري از کارشناسان معتقدند انسان از طريق عفاف و حجاب و رعايت حريم هاست که مي تواند خود را از خطرات مصون نگه داشته و گوهر گران سنگ حيا و پاکدامني را در آغوش خود حفظ مي کند.

بي ترديد مي توان حجاب را بهترين وسيله براي حضور زن در اجتماع دانست که در قالب آن بانوان مي توانند از امنيت اجتماعي و تعالي روح برخوردار شوند.

ايجاد امنيت روحي و رواني، افزايش شان و شخصيت و تعالي رفتار و کرامت بانوان از ديگر فوايدي است که حجاب براي زنان به همراه دارد و آن ها را در زمره شهرونداني قانونمدار قرار مي دهد.

تاثير حجاب در حوزه خانواده نيز بسيار ملموس و محسوس است تا جايي که کارشناسان معتقدند حجاب مي تواند کانون خانواده را استحکام بخشد و آرامش و اطمينان قلبي و تعادل شخصيتي را براي زنان محقق کند.

علاوه بر همه اين ها با نگاهي به آيات و روايات نيز در مي يابيم که موضوع عفاف و حجاب بارها از سوي خداوند متعال و ائمه اطهار (ع) مورد تاکيد و توجه قرار گرفته است به گونه اي که 24 آيه قرآن کريم به امر حجاب و عفاف پرداخته است.

آيه هاي 20، 22، 26، 27 و 31 تا 33 سوره اعراف، 53 تا 55 سوره احزاب، 27 تا 31 نور و … همه در خصوص لزوم عفاف و حجاب و پوشيدگي سخن گفته اند و انشان را به رعايت پوشش مناسب دعوت کرده اند.

از سوي ديگر ائمه اطهار (ع) نيز مکررا نسبت به موضوع عفاف و حجاب اشاره کرده اند تا جايي که پيامبر مکرم اسلام (ص) زنان پوشيده را دعا کرده و مي فرمايند: پروردگارا زناني که خود را پوشيده نگه مي دارند مشمول رحمت و غفران خود بگردان.

همچنين مولاي متقيان حضرت علي (ع) نيز مي فرمايند پوشيده و محفوظ داشتن زن مايه آسايش بيشتر و دوان و زيبايي اوست، يا امام صادق (ع) نيز در اين باره فرموده اند حجاب زن براي طراوت و زيبايي اش مفيدتر است.

در مجموع مي توان عنوان کرد که پيام نهايي پوشش، عفت و پاکدامني در واقع خداترسي و ايجاد حريمي امن براي زنان محجبه است و مردان جامعه نه تنها به چنين بانويي چشم طمع نخواهند داشت بلکه او را نيرويي بالفعل در وسعت بخشي به امنيت اجتماعي دانسته و نجابت را ستايش مي کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی زانا نیوز بخوانید. (کلیک کنید)

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شـماره تمـاس 34243443 -083
پسـت الـکترونیـکی info@zananews.ir
آدرس پسـتی کرمانشاه، خیابان مدرس، مجتمع ایران ،طبقه اول، واحد52